Akce

Televizní pytel z ovčí vlny Merino HVĚZDA

Vzor: 7256-129-OS

vlněná deka pončo, TV vak, vlněný polštář hvězda

Značka: ALWERO

Původní cena s DPH:  2499.00 Kč   sleva 20.00 %

Cena: 2000.00 Kč

Cena bez DPH: 1652.89 Kč

Cena v eurech: 82.17 €

Počet: Provedení (barva)

Popis:

Televizní pytel je vyroben z kvalitní vlny se zapínáním v horní části na zip. Při celkovém rozepnutí vznikne deka 160 x 200cm , složený poslouží jako polštář 60 x 50cm.
Materiál: 100% ovčí vlna Merino
Gramáž 450g/m2
Vlněná TV deka je lehká, příjemná na dotek, elegantně zpracovaná a všestranná. Zapínání na praktické zipy, pončo deka je vhodná pro použití doma, na cestách, venku. Využijete ji na vyšívání, pro příjemné chvíle při čtení nebo při práci u počítače.
Deka pončo je vyrobena ze 100% vlny ve flísu, výrobky z této vlny se vyznačují vysokou gramáží, tedy velmi dobrou kvalitou a tloušťkou a vysokými štětinami, díky nimž deka působí velmi elegantně a je měkká na dotek.

Je to vlněná přikrývka, pončo nebo polštář srolované do jednoho!

Sluší se dodat, že vlna nevyžaduje časté praní, neabsorbuje nečistoty ani pachy tak snadno jako jiné materiály. Vlna je vlas, s velmi unikátní strukturou, není to vlákno a je pokrytý lanolinem

Technická data:

rozměry: 170 x 150 cm
materiál: 100% vlna s vysokou gramáží (500 g) a vysokým vlasem (14 mm)
Vybaveno 2 zipy pro pohodlné použití

OVČÍ VLNA Historie. Ovce patří k nejstarším domestikovaným hospodářským zvířatům. Chovají se již 11 000 let a vlnu se lidé naučili spřádat již v neolitu. Ovčí vlnu je možno označit jako nejstarší textilní materiál z kterého si člověk vyrábí oblečení. V zimě hřeje a v létě chladí. Z kterého materiálu je oblečení které nás za chladného počasí hřeje a v létě chladí? Pouze z ovčí vlny. Takovou vlastností nedisponují textilie ze syntetických ani rostlinných vláken. Tedy ani hedvábí, ani bavlna. Tajemství této termoregulační schopností ovčí vlny spočívá v tom, že základní stavební prvek je bílkovina kreatin, jehož struktura je podobná stavbě tašek na střeše, díky čemuž vytváří izolační vrstvu , která odolává výkyvu teplot. Rovněž lůžkoviny z ovčí vlny jsou termoregulační. Přizpůsobují se tělesné teplotě a nedochází tak k nadměrnému pocení během léta a naopak v zimě dokonalé izoluje od okolního chladu .Z vlny se také vyrábějí velmi oblíbené vesty , bundy, domácí obuv, čepice i rukavice. Ochrání před vlhkostí. Ovčí rouno vstřebává vodu a přitom je na dotyk suché. Naopak v suchém prostředí se ovčí vlna snadno zbaví pohlcené vlhkosti. Pro srovnání ovčí vlna pohltí 35% vlhkosti, bavlna 8% a syntetické vlákno jen kolem 3%. Proto je vlněné oblečení velmi oblíbené. Výborně pohlcuje pot a ihned jej vypařuje pryč. Osahuje lanolín. Vlákna ovčí vlny jsou obalená voskem lanolínem , který ji ochrání před znečištěním bakteriemi a jinými škodlivými mikroorganismy. Díky lanolínu je ovčí vlna rovněž antistatická- odpuzuje prach,roztoče a jejích exkrementy. Lanolín má také uklidňující účinky na pokožku. Je trvanlivá a praktická. Vlněné vlákno vydrží i 20 000 přehnutí, aniž by se zlomilo. Díky této schopnosti je vlna trvanlivá. I po dlouhodobém užívání je zachován dobrý vzhled a kvalita. Je také odolná proti znečištění a snadno se čistí. Údržba ovčí vlny. Doporučujeme vlněné výrobky často větrat a dodržovat uvedené symboly údržby. V případě silného znečištění využijte služby autorizované čistírny. Ovčí vlnu je možné i opatrně ve vlažné vodě(max. 30°C) ručně prát. Doporučujeme použít prací prostředek s obsahem lanolínu. Vyprané výrobky zlehka vymačkejte a vyvěste. Výrazně tím prodloužíte životnost a příjemný pocit na dotek. Nikdy mechanický neperte ani neždímejte! Je zdravá. Ovčí vlna zmírňuje migrénu, bolesti svalů, šlach a kloubů. Příznivě působí na hemeroidy, ledviny a močové cesty. Doporučuje se při nervových a gynekologických onemocněních. Je vhodná pro astmatiky,alergiky i revmatiky.

Další foto:

 

© 2006–22 Labaj