Akce

Velká ložní souprava "HIT"

Vzor: A100

vlněný set

Značka: ALWERO

Původní cena s DPH:  3590.00 Kč   sleva 20.00 %

Cena: 2872.00 Kč

Cena bez DPH: 2373.55 Kč

Cena v eurech: 112.26 €

Počet: Provedení (barva)

Popis:

Ložní souprava vyrobena „S láskou“ pro Váš klidný spánek je složená ze dvojité barevné přikrývky 160 × 200 cm, prostěradla bílého 160 × 200 cm a dvou barevných polštářů 40 × 60 cm. Vhodné pro oživení Vašich ložnic! I jako vkusný dárek!!

Složení vlněného setu:
dvojitá přikrývka 160 cm x 200 cm
bílé prostěradlo 160 cm x 200 cm
2 x polštář s vyndavací vložkou 40 cm x 60 cm

hmotnost 1 m2 = 400 g

OVČÍ VLNA

Historie.

Ovce patří k nejstarším domestikovaným hospodářským zvířatům. Chovají se již 11 000 let a vlnu se lidé naučili spřádat již v neolitu. Ovčí vlnu je možno označit jako nejstarší textilní materiál z kterého si člověk vyrábí oblečení.

V zimě hřeje a v létě chladí.

Z kterého materiálu je oblečení které nás za chladného počasí hřeje a v létě chladí? Pouze z ovčí vlny. Takovou vlastností nedisponují textilie ze syntetických ani rostlinných vláken. Tedy ani hedvábí, ani bavlna. Tajemství této termoregulační schopností ovčí vlny spočívá v tom, že základní stavební prvek je bílkovina kreatin, jehož struktura je podobná stavbě tašek na střeše, díky čemuž vytváří izolační vrstvu , která odolává výkyvu teplot. Rovněž lůžkoviny z ovčí vlny jsou termoregulační. Přizpůsobují se tělesné teplotě a nedochází tak k nadměrnému pocení během léta a naopak v zimě dokonalé izoluje od okolního chladu .Z vlny se také vyrábějí velmi oblíbené vesty , bundy, domácí obuv, čepice i rukavice.

Ochrání před vlhkostí.

Ovčí rouno vstřebává vodu a přitom je na dotyk suché. Naopak v suchém prostředí se ovčí vlna snadno zbaví pohlcené vlhkosti. Pro srovnání ovčí vlna pohltí 35% vlhkosti, bavlna 8% a syntetické vlákno jen kolem 3%. Proto je vlněné oblečení velmi oblíbené. Výborně pohlcuje pot a ihned jej vypařuje pryč.

Osahuje lanolín.

Vlákna ovčí vlny jsou obalená voskem lanolínem , který ji ochrání před znečištěním bakteriemi a jinými škodlivými mikroorganismy. Díky lanolínu je ovčí vlna rovněž antistatická- odpuzuje prach,roztoče a jejích exkrementy. Lanolín má také uklidňující účinky na pokožku.

Je trvanlivá a praktická.

Vlněné vlákno vydrží i 20 000 přehnutí, aniž by se zlomilo. Díky této schopnosti je vlna trvanlivá. I po dlouhodobém užívání je zachován dobrý vzhled a kvalita. Je také odolná proti znečištění a snadno se čistí.

Údržba ovčí vlny.

Doporučujeme vlněné výrobky často větrat a dodržovat uvedené symboly údržby. V případě silného znečištění využijte služby autorizované čistírny. Ovčí vlnu je možné i opatrně ve vlažné vodě(max. 30°C) ručně prát. Doporučujeme použít prací prostředek s obsahem lanolínu. Vyprané výrobky zlehka vymačkejte a vyvěste. Výrazně tím prodloužíte životnost a příjemný pocit na dotek. Nikdy mechanický neperte ani neždímejte!

Je zdravá.

Ovčí vlna zmírňuje migrénu, bolesti svalů, šlach a kloubů. Příznivě působí na hemeroidy, ledviny a močové cesty. Doporučuje se při nervových a gynekologických onemocněních. Je vhodná pro astmatiky,alergiky i revmatiky.


 

© 2006–18 Labaj